➡️Zawody motoszybowców F5J w termice w Jaworze❗️

🔹Już w najbliższą sobotę 5 września 2020 r. odbędzie się w Jaworze bardzo interesujące wydarzenie skierowane dla miłośników modeli latających. Będą to krajowe zawody motoszybowców F5J do lotów w termice. Przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski, aby rywalizować między sobą modelami, których dodajmy rozpiętość skrzydeł sięga nawet 4-metrów.✈️✈️✈️

➡️Schronisko Młodzieżowe w Jaworze jest partnerem tego wydarzenia, tak więc będziemy gościć w swoim obiekcie noclegowym uczestników tego turnieju.✅

🔹W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników modeli latających, ale też mieszkańców Jawora i powiatu jaworskiego oraz turystów, którzy chcieliby zobaczyć te pojazdy latające w powietrzu, ich akrobacje oraz technikę lotu, na polanę w Starym Jaworze (patrz mapa). Pokazy lotów i współzawodnictwo pomiędzy zawodnikami odbędzie się w sobotę od godz. 10:30 – 18:00, natomiast dzień później w niedzielę od godz. 9:00 do 14:00.

🔹Ogólnie rzecz ujmując rywalizacja polega na wypuszczeniu motoszybowca w powietrze, utrzymanie jego pozycji nad ziemią za pomocą specjalnych okrążeń wznoszących oraz dokładnie w momencie upłynięcia 10 minuty lotu, wylądowanie we wskazanym przez sędziów miejscu na polanie.

🔹Dodamy, że tegoroczne wydarzenie jest tylko wstępem do planowanych już obecnie w tym miejscu w roku 2021 tego rodzaju zawodów, ale już poziom wyższy, czyli dla zawodników z całej Europy. Warto wspomnieć, iż reprezentanci z Polski, Czech oraz Francji to najlepsi piloci na naszym europejskim kontynencie w tego rodzaju rywalizacji, z czego oczywiście jesteśmy bardzo dumni, a właśnie polską czołówkę będziemy mogli podziwiać w najbliższy weekend w Jaworze.

📍Dla osób zainteresowanych tym sportem i pokazem lotów, podajemy link do wcześniejszego zapoznania się z możliwościami motoszybowców.