„Jawor na dwóch kółkach” organizujemy w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz ekologicznych form transportu przyjaznych dla środowiska.

Sieć ścieżek rowerowych sukcesywnie się zwiększa w naszym mieście i regionie, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla przyrody i nas samych jest zamiana czterech kółek na dwa. Właśnie ta idea spowodowała, że postanowiliśmy zachęcać ludzi do aktywnego działania w tego typu wydarzeniach.

Pierwszy happening jaki zorganizowaliśmy odbył się w 2018 r. Od tamtego czasu raz w roku organizujemy wspólny przejazd rowerzystów ulicami Jawora, mieszkańcy miasta nie zawiedli nas ani razu.

Jesteśmy zobowiązani dbać o naszą „niebieską planetę”, dlatego też pro ekologiczne działania jakie robimy powinny stać się dla nas zwykłą codziennością.

Zwiększająca się liczba rowerzystów to jest pozytywny trend. Bezpośredni kontakt z przyrodą bez ulicznego hałasu, dokładniejsze poznawanie regionu, lepsza kondycja fizyczna i psychiczna, brak korków wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy, Chcielibyśmy, aby w naszym mieście dzięki takim happeningowym akcjom, ludzie dostrzegli wszystkie zalety jazdy na rowerze, my wymieniliśmy tylko kilka 🙂