Przy współpracy z lokalnymi partnerami zorganizowaliśmy wydarzenie, które okazało się strzałem w dziesiątkę i doskonałą metodą na przekazanie w niezwykle ciekawy sposób informacji na temat dziedzictwa i historii Jawora mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym nasze miasto.

Stworzyliśmy grę dla odbiorców bez określonej kategorii wiekowej. Dzięki pomocy lokalnych mediów po 3 dniach rekrutacji mieliśmy zgłoszonych ponad 100 osób, które były chętne wziąć udział w naszym wydarzeniu. Uczestnikami zabawy mogli być zarówno dorośli jak i dzieci.

Osoby biorące udział w grze zostali podzieleni na podgrupy, otrzymali średniowieczne nazwy oraz przygotowane przez nas lampiony. Wybraliśmy zmierzch, dlatego że chcieliśmy, żeby każdy z uczestników wczuł się w klimat tamtych czasów. Zabawa polegała na zwiedzaniu atrakcji turystycznych Jawora oraz wykonywaniu zadań, które znajdowały się na przebiegu trasy.

Uczestnicy zabawy mieli okazję spotkać na wyznaczonym szlaku m.in. Księżną Agnieszkę, proboszcza Kościoła Pokoju, średniowiecznych handlarzy czy mnicha. Każda z wymienionych postaci w ciekawy sposób przekazywała informację historyczną o sobie. Można było również posmakować produktów z których słynął kiedyś Jawor.

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi produktami lokalnymi.
Całość wydarzenia zakończyliśmy na dziedzińcu Schroniska Młodzieżowego pokazem tańca z ogniem grupy Wernisaż z Jawora.

Zainteresowanie było tak duże, że chcemy kontynuować to wydarzenie cyklicznie na początku jesieni każdego roku.
Naszym celem jest budowanie tożsamości lokalnej, popularyzacja wiedzy o Jaworze oraz regionie.
Być może za jakiś czas zadziała to jak magnez na turystów odwiedzających nasze piękne miasto i nasze działania staną się ciekawą ofertą na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście.