Kąpieliska

20 czerwca kalendarzowo rozpoczęliśmy Lato, choć w rzeczywistości zastaliśmy ulewną Jesień. Mimo tego, wciąż jesteśmy pozytywnie nastawieni i czekamy na lepszą pogodę☀️. Temperatury będą coraz wyższe a co za tym idzie, wkrótce będziemy szukać miejsc do wypoczynku czy też kąpielisk, w których będziemy mogli się schłodzić❄️. Pływanie czasem staje się jedyną opcją na chwilę wytchnienia od panującego w mieście upału a naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych na Dolnym Śląsku nie brakuje.

Oczywiście numerem 1. jest nasz Jawornik ale czasem nawet ulubiona potrawa potrafi się znudzić i szukamy czegoś nowego, aby po przerwie ponownie nam zasmakowała

Kąpielisko w Kunicach
W tym sezonie plaża nad jeziorem kusi jeszcze bardziej, jest złoty piasek, trzcinowe parasole, leżaki i palmy. Nietypowa sceneria zmienia zwykłą plaże w ”Polskie Hawaje”. Twórcą pomysłu jest Ośrodek Wypoczynkowy Skibińscy przy ulicy Słonecznej 3.

Zalew Złotoryja
W 2018 roku Złotoryjski zalew uplasował się na drugim miejscu w plebiscycie na najlepsze kąpielisko w województwie ogłoszonym przez Radio Wrocław.
Jak podkreślają Złotoryjanie, największym atutem tego miejsca jest jego położenie. Choć to wciąż miasto, tam odnosi się inne wrażenie. Zalew to nie tylko kąpielisko, to również plac zabaw dla dzieci i altana z grillem, a wokół las i dźwięk strumyka.

Morskie Oko Wrocław
Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu. Posiada ślizgawkę o długości 60 metrów, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię kajaków, boiska do siatkówki plażowej. Znajduje się przy ulicy Chopina 27, niedaleko Akademii Wychowania Fizycznego.

Zdjęcia:
legnica.naszemiasto.pl
polska-org.pl
google maps

▶️Zachęcamy do lokalnej turystyki i do zobaczenia w terenie!

▶️Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty noclegowej, która jest
idealną bazą podczas zwiedzania Jawora i okolic.

Dane kontaktowe:
Schronisko Młodzieżowe w Jaworze
ul. Starojaworska 7, 59-400 Jawor
tel. 76 870 88 86
e-mail: schroniskojawor@gmail.com