Nordic Walking

Wakacje to doskonały moment aby zacząć swą przygodę z kijkami Nordic walking. Jest to jedna z najpopularniejszych form aktywnego spędzania czasu, polegająca na marszach ze specjalnymi kijami.

NORDIC WALKING wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Znany był tam pod nazwą Sauvakävely, co oznacza w dowolnym tłumaczeniu marsz z kijkami.
W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje więcej partii mięśni, klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu.

▶️10 zalet Nordic walking:
Pomaga schudnąć
Odciąża kręgosłup
Trenuje mięśnie
Zapobiega osteoporozie
Poprawia samopoczucie
Rozładowuje stres
Reguluje ciśnienie krwi
Nie przeciążą organizmu
To aktywność dla każdego bez względu na wiek
Nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani specjalnych warunków – można go uprawiać wszędzie i o każdej porze roku.

▶️Region Pogórza Kaczawskiego⛰ oferuje zwiedzającym wiele tras pieszych dla tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych w Nordic walking, my zaś zachęcamy aby przygodę z kijkami zapoczątkować pobytem w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze gdzie zapewniamy dostęp do w/w sprzętu. Wypożyczenie kijków Nordic walking to cena zaledwie 1 zł za godzinę użytkowania dla osób korzystających z naszych innych usług. Dla osób z zewnątrz 2 zł/godzinę.

▶️Serdecznie zapraszamy!