Po cyklu informacji dotyczących bieżących wydarzeń z udziałem Schroniska Młodzieżowego w Jaworze oraz naszych akcji turystyczno-historycznych, przyszedł czas na kwestie logistyczne.

W ostatnim okresie Recepcja Schroniska Młodzieżowego w zmieniła swój image nie do poznania. Świeżo odmalowane tynki oraz odświeżona lada recepcyjna nadają nowoczesnego charakteru obiektowi, co współgra z hotelowym standardem naszej bazy noclegowej. Na ścianie powstał piękny ręcznie malowany mural obrazujący Kościół Pokoju w Jaworze, zabytek klasy „0” wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rysunek zawdzięczamy pani Honoracie Kulig, lokalnej artystce, która dopełniła swoim dziełem nowy wizerunek Recepcji.

Punkt informacji turystycznej, znajdujący się w tym miejscu, zawiera mnóstwo ciekawych ulotek oraz książek o najciekawszych miejscach w naszym regionie. To tutaj odwiedzający naszą jednostkę ma możliwość zapoznania się ze wszystkimi atrakcjami Pogórza Kaczawskiego.

Każdy zainteresowany gość Schroniska, szczególnie dzieci i młodzież, właśnie w recepcji może wypożyczyć także gry planszowe, które świetnie wypełnią czas w jesienny wieczór.

Dla urozmaicenia czasu naszym gościom we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną przygotowaliśmy KĄCIK CZYTELNICZY
Dostępnych jest kilkadziesiąt tytułów, które umilą pobyt każdemu amatorowi wieczorów z książką. Egzemplarze zostały wyeksponowane blisko głównego wejścia do budynku, tuż przy Recepcji, zatem szybko i w łatwy sposób można otrzymać do dyspozycji konkretny tytuł. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych książki będą wydawane przez recepcjonistę, a następnie po ich zwrocie trafią do „7-dniowej poczekalni” i poddane zostaną dezynfekcji, zanim znów zasilą nasz wydawniczy regał.

Za przekazane woluminy oraz regał do ekspozycji serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Kosińskiej, pełniącej funkcję dyrektora tej miejskiej biblioteki oraz jej pracownikom . Jesteśmy przekonani, że jest to doskonały początek do trwałej i jeszcze szerszej współpracy naszych placówek.

Gościom nie pozostaje nam nic innego jak życzyć udanej lektury.