kolaż-budenek schroniska, ujęcia ratowania zdrowia i życia

Współpraca wielu podmiotów na rzecz przeciwdziałania skutkom rozszerzającej się epidemii choroby COVID-19 jest widoczna na każdym kroku, także tu na terenie powiatu jaworskiego. Schronisko Młodzieżowe w Jaworze jako jednostka publiczna od wielu miesięcy stara się w ramach swoich kompetencji wspierać służby różnych szczebli i formacji w walce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców.

Dzieje się to za sprawą zapewnienia noclegu w ramach realizowanych czynności służbowych i zawodowych dla wskazanych pracowników służb medycznych, policji, a także Wojsk Obrony Terytorialnej, które na co dzień np. wspierają lokalny szpital w płynnej realizacji swojej służby na rzecz osób chorych na koronawirusa.

Decyzją Zarządu Powiatu w Jaworze pomoc samorządu jest wielokierunkowa i przybiera bardzo szeroką postać. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej ważnej strategii i wypełniamy swoje zadania na najwyższym możliwym dla nas poziomie.

Przy okazji dziękujemy pracownikom służb medycznych, policji, straży pożarnej, wojska, sanepidu, urzędów za współdziałanie, ofiarność i pomoc. A jest to w tych szczególnych warunkach praca niełatwa i wymagająca poświęceń.
Pamiętajmy o stosowaniu zasady DDM, oznaczającej Dezynfekcję, Dystans, Maseczki. Przestrzeganie tych trzech zaleceń może pomóc nam ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2.