panorama Pogórza Kaczawskiego. Na pierwszym planie stożek wulkaniczny.Już od 4 maja 2020 r. ruszył ruch turystyczny i możliwość rezerwacji noclegów. Możemy skorzystać z aktywnej formy wypoczynku nie gromadząc się w miejscach publicznych.

Musimy zatem pamiętać o:

  • zachowaniu 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowo zasłonić usta i noc w miejscach publicznych,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  • wyjazd na wycieczkę lub wyjście na działkę/ogród w towarzystwie osób, z którymi na co dzień mieszkamy,
  • możemy wychodzić na spacery czy wycieczki do lasu, pamiętając że nadal nie możemy korzystać z placów zabaw czy siłowni na wolnym powietrzu.

 

Osoby, które z różnych przyczyn odwiedzają w tym czasie Jawor, zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji noclegów. Wprowadziliśmy wszelkie możliwe środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, a kontakty zarówno pomiędzy klientami a pracownikami w procesie meldunku i dalszego pobytu, jak również samymi pracownikami, ograniczyliśmy do niezbędnego minimum.

 

W naszym regionie znajduje się wiele szlaków turystycznych, zarówno pieszych jak i rowerowych oraz wiele zabytków, które możemy zwiedzić i przemierzyć nawet samodzielnie, co pozwoli nam na realizację celów pobytu, minimalizując przy tym kontakty z innymi osobami.

 

Jedną z propozycji pieszych wędrówek po ziemi jaworskiej jest realizowany w tym roku w sposób indywidualny Rajd Szlakiem Trzech Wąwozów – wędrówkę po szlakach turystycznych i bezdrożach Pogórza Kaczawskiego – Krainie Wygasłych Wulkanów.

Jak informują organizatorzy w tym roku rajd w tradycyjnej formie w maju się nie odbędzie, ale zapraszają do wędrówek indywidualnych i w małych grupach po rajdowych trasach. Zachęcają do utrwalania swoich wrażeń na fotografiach i umieszczanie ich na internetowej stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/593340054606349/ . Tradycyjnie przeprowadzony zostanie także konkurs "Znam Szlak Trzech Wąwozów – wiadomości z trasy" w nieco innej formie – konkursowe pytania będą umieszczane na tej stronie od 8 maja. Wystarczy ją polubić i udostępnić, a odpowiedź na konkursowe zagadnienia wysłać w indywidualnej wiadomości. Dla zdobywców największej liczby punktów przygotowano atrakcyjne nagrody!

 

PROPONOWANE TRASY RAJDOWE


• Myślibórz – Rataj – Jakuszowa (Szlak Salamandry) – Siedmicka Polana (czarny szlak)


• Pogwizdów – Grobla (zielony szlak) – rezerwat „Nad Groblą” – rezerwat „Wąwóz Siedmicki”

(Zbójecki Zamek) – Siedmicka Polana


• Kwietniki – Grobla (zielony szlak) – rezerwat „Nad Groblą” – Siedmicka Polana


• Lipa – rezerwat „Wąwóz Lipa” (niebieski szlak) – rezerwat „Wąwóz Siedmicki” (zielony szlak) –

Siedmicka Polana


• Nowa Wieś Wielka (ścieżka edukacyjna) – Wąwóz Nowowiejski (zielony szlak) – rezerwat „Wąwóz

Siedmicki” – Siedmicka Polana


• Nowa Wieś Mała – Storczykowe Wzgórze (ścieżka edukacyjna, niebieski szlak) – rezerwat „Wąwóz

Siedmicki” –Siedmicka Polana


• Paszowice – Kłonice – wieża widokowa na Radogoście (398 m npm, zejście szlakiem spacerowym) –

Siedmica – Siedmicka Polana


• Trasy dowolne (opracowane przez zgłaszającego) – piesze i kolarskie